Днями невідомі «перейменували» вінницьку вулицю Козицького на вулицю імені Симона Петлюри. Можливо, саме таким чином ці люди вирішили засвідчити свою позицію напередодні свята Дня Незалежності. Цікаво, що жоден вінничанин, з яким розмовляв журналіст „20 хвилин” не зміг з певністю сказати, хто ж такий Козицький, на честь якого названу одну із найгарніших та найдавніших вулиць нашого міста.
– Хто такий Козицький, не знаю і ніколи не задумувалася, хоча ходжу по цій вулиці щодня, – каже вінничанка Лідія Кукаркіна. – А перейменовувати цю вулицю не варто, бо всі звикли до цієї назви.
Ще одна мешканка нашого міста Світлана Бондарь каже, що до Симона Петлюри в неї негативне ставлення.
– Він воював проти нас, проти радянської влади, – каже вона, – саме в такому дусі я вихована. А хто такий Козицький, я забула.
На думку молодого чоловіка Олега, Козицький та Петлюра були письменниками, тому перейменовувати вулицю немає сенсу.
А ось двадцятичотирирічний Ярослав Девдера каже, що хоче бачити у Вінниці назви вулиць на честь людей, які боролися за Україну, а не за чужу радянську владу.
– Хоча я розумію, що це може бути не до вподоби деяким людям із старшого покоління, – зауважив він.
Голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Алла Сигерич-Кушнір каже, що подібна акція свідчить про те, що в місті є небайдужі люди, які мають державницьке та українське мислення.
– Українцям має бути комфортно в своїй державі, – зазначає вона. – Коли людина йтиме по вулицям з назвами, яких будуть нагадувати їй не імена катів українського народу, а його героїв, вона буде відчувати себе не лише громадянином України, але й українцем.
Заступник вінницького міського голови Микола Гунько каже, що міська влада планує перейменувати частину вулиці Козицького від Соборної до Бугу на честь Симона Петлюри.
– Ми розглядали також питання і про перейменування інших вулиць нашого міста, але все впирається у відсутність коштів, – каже він. – А вирішувати це питання таким партизанським способом я вважаю нецивілізованим.
Кореспондент «20 хвилин» нарахував з десяток написів з «новою назвою» на стінах будинків на Козицького. Зроблено їх старанно за допомогою трафарету.
Довідка
Микола Козицький – У 1920 голова Подільського (м. Вінниця) губернського ревкому, член президії губернського комітету Компартії України (більшовиків). Того ж року загинув.
Симон Петлюра – український політичний та військовий діяч. Голова Уряду (Директорії) України в 1919-1920 роках. Убитий в 1926 році в Парижі Шулем-Шміл Шварцбурдом.

Advertisements