Новий закон дозволяє чоловікам не забезпечувати дружину продуктами, якщо вона відмовляє йому в сексі. Крім того, дружина повинна одержати дозвіл від чоловіка, якщо вона хоче влаштуватися на роботу, а виключне право опіки за дітьми одержують тати і дідусі дитини.
Закон про сім’ю, затверджений президентом Хамідом Карзаєм, опублікований в урядовій газеті, повідомляє ВВС.
Закон стосується шиїтської меншини населення Афганістану.
Спочатку законопроект відхилили під тиском правозахисних організацій. У новій редакції деякі його положення дещо пом’якшили. Але правозахисники критикують і нову редакцію нормативно-правового акту.
На думку оглядачів, Хамід Карзай затвердив законопроект, добиваючись підтримки консервативних шиїтів напередодні президентських виборів 20 серпня.
“Так, процес перегляду закону був, але багато найбільш реакційних пунктів у ньому залишилися, – зазначає Рейчел Рід, представник організації Human Rights Watch у Кабулі. – Але для Карзая важливіше підтримка фундаменталістів на виборах”.
Тепер шиїтські чоловіки можуть морити жінок голодом, якщо ті відмовляються мати з ними інтимні стосунки. Крім того, дружина повинна одержати дозвіл від чоловіка, якщо вона хоче влаштуватися на роботу, а виключне право опіки за дітьми одержують тати і дідусі дитини.

Advertisements